Ēfarė kėrkojnė ushtarėt nė borė?! (FOTO LAJM)

Ushtria turke po përdor detektorët anti-minë për të lokalizuar maunet të cilat kanë ngelur poshtë një orteku bore.
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ushtria turke po pėrdor detektorėt anti-minė pėr tė lokalizuar maunet tė cilat kanė ngelur poshtė njė orteku bore, transmeton Portali Albeu lajmin e televizionit turk tė lajmeve Samanyolu.

7 maune nė jug-lindje tė Turqisė kanė ngelur mbrėmė nėn njė ortek bore. Maunet ishin nė lėvizje gjatė kohės qė bie orteku, i cili nė disa vende ka krijuar trashėsi bore deri nė 4 metra.

Ushtria dhe banorėt e zonės po punojnė pėr nxjerrjen e mauneve nga bora ndėrsa deri mė tani janė gjetur 5 maune ndėrsa 2 tė tjera akoma mbeten poshtė borės.

Pėr tė gjetur maunet, ushtria po pėrdor detektorėt anti-minė tė cilėt ndihmojnė nė lokalizimin e mauneve poshtė borės. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2013, ora 12:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.