Çfare emocioni, flamuri shqiptar mbi avionin e Papës (FOTO-LAJM)

Një emocion të veçantë, e ka cilësuar Kryeministri Edi Rama, pritjen e Papa Franceskut në aeroportin e Rinasit dhe vizitën e Atit të Shenjtë në Tiranë.

"Çfare emocioni flamuri shqiptar mbi avionin e Papes dhe zbritja e Atit te Shenjte mbi token e shqiptareve "Mirenjohje" shkruan Rama ne Twitter.

Avioni ka nje flamur shqiptar dhe nje flamur te Vatikanit. Dy femije nje nga Veriu dhe nje nga Jugu i kane dhuruar nje buqete Papa Franceskut pas mberritjes ne Rinas. /albeu.com/

Shtuar më 21/09/2014, ora 09:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori