Burg për bosin shqiptar të kokainës, ja çfarë pasurie kishte bërë

Një shqiptar në Britaninë e Madhe u dënua me 8 vjet burg për prodhim dhe shitje të kokainës.

Fitim Selimi përdorete dy apartamente luksoze në qendër të Londrës për të prodhuar kokainë.

Selimi kishte mundur që si rrjedhojë e faktit se prodhonte kokainë të mblidhte rreth vetes një pasuri prej gjysmë milionë paundësh.

Edhe pse Selimi rezulton se është person i papunë, ai kishte dy apartamente lukzone në Londër dhe kishte blerë prona me aktivitetin e tij kriminal.

Atij iu sekuestruan nga ana e policisë dy apartamente me vlerat përkatësisht 93 mijë paund dhe 351 mijë paund.

Edhe pse kishte tentuar të ikë jashtë Britanisë për tu mos arrestuar, Selimi u vu në prangat e policisë britanike. /Albeu.com/
Shtuar më 26/02/2016, ora 18:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori