Bunkeri ku vrau veten Hitleri, foto bardhë e zi (FOTO-LAJM)

Imazhet bardhezi që shikoni i përkasin bunkerit ku kanë qëndruar Hitleri dhe gruaja e tij Eva Braun të cilat janë publikuar për herë të parë nga revistën "Life".


Sipas William Vandivert fotografitë janë bërë në vitin 1945">1945 ndërsa për ndriçim është përdorur qiriri. Ai ishte i pari fotograf perëndimor që u lejua të hynte në bunker. Në një nga fotot shihet edhe kolltuku, ku Hitleri dhe Eva vranë veten më 30 prill 1945">1945. Ndër imazhet e tjera bën pjesë edhe kulla e ventilimit të bunkerit, një tavolinë ku Hileri shkruante letra, etj. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2013, ora 10:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori