Bukuri e frikshme, Islanda në 30 fotografi (FOTO LAJM)

Islanda mund të jetë një vend i vogël në territor dhe i ftohtë, por se ka imazhe fantastike me vende piktoreske.

Ky vend ka reliev tepër të ndryshëm, pasi në të ndodhen fusha, male dhe njëkohësisht dhe zona akullnajore.

Në Islandë shpërthejnë jo pak edhe vullkane.

Shihni pamje fantastike nga Islanda./albeu.com/

Shtuar më 08/01/2015, ora 18:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori