Brenda tuneleve misterioze shqiptare (FOTO LAJM)

Gjatë periudhës së komunizmit Shqipëria ka pasur një forcë të denjë ajrore, për rajonin.

Pajisjet e hershme që tashmë nuik janë zëri i teknologjisë avionët Mig dhe helikopterët e forcave ajrore, i kryenin funksionet e tyre për patrullimin e qiejve të vendit apo për t'i ardhur në ndihmë qytetarëve në raste emergjencash.

Sot forcat ajrore shqiptare kanë vetëm helikopterë, ndërsa avionët e dikurshëm janë kthyer në relika apo hekurishte. Pëmes fotove ju do të shikoni se si është gjendja në Bazat e Gjadrit, të Kuçovës dhe të Farkës. /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2015, ora 08:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori