Brenda tuneleve ku jetuan pjesëtarët e ISIS-it në Irak (FOTO LAJM)

Teksa lufta për qytetin irakian të Mosulit po vazhdon, ISIS po humbet territor dita ditës.

Javën e kaluar, forcat irakiane morën gjysmën e lindjes së qytetit, dhe raportohet se është çështje kohe edhe rimarrja e gjithë qyteti.

Ja çfarë kanë lanë pas pjesëtarët e të ashtu quajturit “Shtetit Islamik”. /albeu.com/
Shtuar më 27/01/2017, ora 21:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori