BMW Super-i8 makinë me 500 kuaj fuqi (FOTO LAJM)

Modeli BMW Super-i8 është një makinë sportive (M100), e bazuar në modelin i8, me frenat më të forta, goma më të gjëra dhe më shumë fuqi.

Kjo është një makinë që mendohet se nuk do të ketë ulëset të pasme, ajo do ta ketë bagazhin më të madh.

Sipas informcioneve të para mësohet se, BMW Super-i8 ka një motor Turbo të dyfishtë, 2.0-litra">0-litra me 4-cilindra dhe tjetrin 3.0-litra">0-litra me 6-cilindra. Njëri nga këta dy motorë benzinë do të jetë përgjegjës për lëvizjet me rrotat e pasme, ndërsa motori elektrik do të fus në funksion pjesën e përparme, ndërkaq fuqia e kombinuar do të jetë më shumë se 500 kuaj fuqi. /albeu.com/

Shtuar më 05/01/2015, ora 09:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori