Bionde apo brune? Kjo është nuanca më trendy e flokëve për vjeshtën (FOTO LAJM)

Ariana Grande


Me përfundimin e sezonit të plazhit dhe me rënien e temperaturave, shumë vajza e ndjejnë të nevojshëm ndryshimin e pamjes dhe kur flasim për ndryshim pamjeje sigurisht që e kemi fjalën për lyerjen e flokëve. Nëse po kërkoni të ndryshoni ngjyrën këtë vjeshtë, provoni të shtoni tone të hirta dhe të ftohta në flokët tuaj.

Sipas parukieres së vajzave të famshme (Bella Hadid, Emily Ratajkowski), Jenna Perry, tonet e hirtakafe janë ngjyra perfekte e këtij sezoni dhe funksionon më mirë te njerëzit me ngjyra të ftohta ose neutrale të lëkurës.

Flokët ngjyrë të hirtakafe mund të krijohen përmes disa highlights delikate ose me një balayage nëse jeni duke kërkuar një transformim total. Kjo është gjithashtu mënyra perfekte për të provuar trendin e flokëve të argjendtë pa u penduar ose shkatërruar flokët që kanë ngjyrë natyrale të errët.
Shtuar më 16/10/2020, ora 14:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori