Bien meteorë në Greqi, çfarë thonë dëshmitarët që ishin në vendin e ngjarjes

Një rënie meteori është regjistruar rreth orës 14:30 deri në 15:00, mesditën e së Premtes, 18 Dhjetor, në zonën më të madhe të Xanthi, në Greqi.

Sipas dëshmive të një çifti, ndërsa shkuan për një shëtitje panë që diçka po binte. Ata menjëherë vrapuan drejt vendngjarjes për të parë se çfarë ishte.

Mediat greke shkruajnë se kur ai dhe gruaja e tij u afruan, panë gurë që ishte e qartë se ata nuk i përkisnin mjedisit specifik.

"Gruaja ime dhe unë po ecnim në një vend dhe tutje gruaja ime pa se po binin disa gurë. Shkuam atje dhe pamë dy gurë të ndryshëm nga pjesa tjetër e mjedisit", tha dëshmitari.

"Ishin të çuditshëm dhe ngjanin si të djegur", shtoi ai.

Në fund, ai shtoi se rënia e meteoritëve kishte krijuar një krater të vogël të thellë 30-40 cm.

Shtuar më 21/12/2020, ora 17:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori