Bëmë mama t'i ngjaj vjehrrës, vajzat VIP që janë identik me nënat e partnerëve (FOTO LAJM)

Floriana Garo dhe Lumturi Ratkoceri/ Ish-moderatorja e “Jo vetëm modë” ka një ngjashmëri të dukshme me të vjehrrën, kryetaren e Aleanca Kuq e Zi, Lumturi Ratkoceri. Flokët dhe sytë e gështenjtë si edhe buzëqeshja e ëmbël i bën të duken si nënë e bijë.

Në disa raste, pa ose me vetëdije, djemtë kërkojnë ose tërhiqen nga vajzat që ngjasojnë me mamatë.

Jo më kot, teoritë e psikoanalistëve, me në krye Frojdin, përpiluan kompleksin e Edipit që trajton dashurinë dhe lidhjen e fortë të djemve me mamatë.

Sigurisht që mbetet vetëm teori, megjithëse nisur nga rastet në fotogalerinë e mësipërme duket e vërtetë.
Shtuar më 10/11/2020, ora 19:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori