BE na mbylli kufijtë! 10 vendet në Shqipëri që do ju garantojnë pushime të paharrueshme (FOTO LAJM)

1. Zbuloni Parkun Natyror Korab – Koritnik
Parku natyror Korab-Koritnik, i pozicionuar në verilindje të vendit, përbëhet nga vargmalet Koritnik- Gjallicë- Korab. I quajtur ndryshe ballkoni i Shqipërisë, parku ofron një mozaik të larmishëm peizazhesh mes maleve dhe burimeve të shumta ujore. Ky park që kufizohet nga tri shtete, Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, është kthyer në një atraksion për turistët që janë në kërkim të aventurave malore. Ai është i prekshëm në çdo stinë, por sezoni i dimrit i jep një tjetër bukuri.

Në kulmin e sezonit veror ku njerëzit mezi e prisnin të pushonin me familjen e tyre, pandemia ndryshoi cdo gjë.

Sot shqiptarët nuk mund të udhëtojnë jashtë vendit për shkak të vendimit të BE për të mbyllur kufijtë.

Por ky vendim nuk duhet të na demoralizojë dhe as të na prishë pushimet e shumëpritura, pasi Shqipëria është një oaz vendesh turistike, të cilat kanë nëvoje të eksplorohen.

Nëse jeni në kërkim të destinacioneve ideale për 2020-ën, këto vende duhet t’i vizitoni me patjetër: /albeu.com/
Shtuar më 06/07/2020, ora 18:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori