Basha në QSUT, dhuron kondicionerë e dushe (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha vizitoi sot pacientët e repartit të kardiokirurgjisë qendrën spitalore universitare "Nënë Tereza" për t'u uruar atyre shërim të shpejtë.

Bashkia ka bërë një donacion duke i dhuruar këtij reparti 10 kondicionerë dhe disa dushe. Kryetari i bashkisë ka premtuar se për t'u ardhur në ndihmë pacientëve, vitin e ardhshëm, me një finacim të bashkisë do të zëvendësohen të 35 shtretërit e këtij pavioni.

"Bashkia ka një mandat të kufizuar përsa i përket shëndetësisë, kryesisht për ambjentet e jashtme por duke marrë shkas nga cilësua e lartë e shërbimit që ofrojnë këta mjekë profesionistë, pamë dhe ne si bashki se çfarë nevoje mund të plotësojmë dhe me këtë rast i bëmë një donacion kësaj klinike prej 10 kondicionerësh dhe 10 dushesh për fazën e rehabilitimit të pacientëve që dalin nga dhomat e operacioneve. Këto investime bëjnë të mundur tani në dimër një ambjent më të ngrohtë dhe kushte më të mira higjenike, por ç'është më e rëndësishme është që në verë, bëjnë të mundur uljen e temperaturës në nivele optimale, çka është shumë e rëndësishme për shëndetin e të sapo operuarve, veçanërisht aty që kanë pasur kirurgji të zemrës",-tha Basha.

Në repartin e kardiokirurgjise në QSUT, afërsisht në vit realizohen rreth 550 ndërhyrje kirurgjikale, në grupmosha të ndryshme. /albeu.com/
Shtuar më 31/12/2012, ora 14:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian