Basha nė QSUT, dhuron kondicionerė e dushe (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kryetari i Bashkisė sė Tiranės Lulzim Basha vizitoi sot pacientėt e repartit tė kardiokirurgjisė qendrėn spitalore universitare "Nėnė Tereza" pėr t'u uruar atyre shėrim tė shpejtė.

Bashkia ka bėrė njė donacion duke i dhuruar kėtij reparti 10 kondicionerė dhe disa dushe. Kryetari i bashkisė ka premtuar se pėr t'u ardhur nė ndihmė pacientėve, vitin e ardhshėm, me njė finacim tė bashkisė do tė zėvendėsohen tė 35 shtretėrit e kėtij pavioni.

"Bashkia ka njė mandat tė kufizuar pėrsa i pėrket shėndetėsisė, kryesisht pėr ambjentet e jashtme por duke marrė shkas nga cilėsua e lartė e shėrbimit qė ofrojnė kėta mjekė profesionistė, pamė dhe ne si bashki se ēfarė nevoje mund tė plotėsojmė dhe me kėtė rast i bėmė njė donacion kėsaj klinike prej 10 kondicionerėsh dhe 10 dushesh pėr fazėn e rehabilitimit tė pacientėve qė dalin nga dhomat e operacioneve. Kėto investime bėjnė tė mundur tani nė dimėr njė ambjent mė tė ngrohtė dhe kushte mė tė mira higjenike, por ē'ėshtė mė e rėndėsishme ėshtė qė nė verė, bėjnė tė mundur uljen e temperaturės nė nivele optimale, ēka ėshtė shumė e rėndėsishme pėr shėndetin e tė sapo operuarve, veēanėrisht aty qė kanė pasur kirurgji tė zemrės",-tha Basha.

Nė repartin e kardiokirurgjise nė QSUT, afėrsisht nė vit realizohen rreth 550 ndėrhyrje kirurgjikale, nė grupmosha tė ndryshme. /albeu.com/
Shtuar më 31/12/2012, ora 14:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Sekretati Amerikan i Shtetit, John Kerry, mberriti sot ne Shqiperi per nje vizite 4-oreshe

Sekretati Amerikan i Shtetit, John Kerry, mberriti sot ne Shqiperi per nje vizite 4-oreshe