Audi prezanton modelin e ri A4 (FOTO LAJM)

Audi po bëhet gati për prezantimin e modelit më të ri A4 2016">2016, të cilin e ka testuar edhe njëherë nëpër rrugët e Nurnergut të Gjermanisë.

Modeli A4 2016">2016 do të jetë 100 kilogramë më i lehtë sesa paraardhësi i tij, por pritet të jetë më i madh. Sipas të dhënave, A4 do të ketë një dizajn më të bukur dhe drita LED.

Pritet që modeli të jetë i pajisur me tre opsione të ndryshme në motori 1.4, 1.8 dhe 2.0 TFSI, mndërsa raportohet se do të ofrohet një motor diesel 1.6 dhe 2.0 TDI.

Ndërkohë akoma nuk dihet e saktë se kur ky model do të dalë në treg. /albeu.com/
Shtuar më 30/04/2015, ora 09:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori