Art me ketra, artisti bëhet viral (FOTO LAJM)

“15 vjet më parë ndërtova një shtëpi në një fshat të vogël në mes të Suedisë, pranë një pylli. Kurrë nuk e prisja që ballkoni im të bëhej një studio fotografike për kafshët e egra.

Ja që ndodhi dhe tani e siguroj jetesën duke fotografuar ketra të kuq”, shprehet Geert Weggen.

Më tej Weggen shton:

“Studioja është e ndërtuar 1 metër nga toka dhe është e lidhur direkt me dritaren time të kuzhinës dhe pyllin. Mund të ketë gjithsej 14 ketra që vizitojnë kopshtin tim, por kryesisht vijnë 6 çdo ditë. Nuk u jap shumë ushqim, që të mos varen nga unë”.


Shtuar më 23/10/2020, ora 18:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori