Arsyet që provojnë se limoni është fruti më e dobishëm në botë (FOTO LAJM)

Mbusheni nje shishe me uje, hidhni pak limon dhe sode buke, lereni gjithe naten dhe te nesermen pastroni me te. Ka efekte te mrekullueshme.
Padyshim që të gjithë i dimë vlerat e limonit.

Sasia e madhe e vitaminës C është një nga arsyet kryesore pse nuk mungon në ditën ushqimore të njerëzve por në fakt ai ka edhe shumë përdorime të tjera.

Ndoshta juve as ju kanë shkuar në mendje ose nuk ju ka rastisur të shikoni se çfarë mrekullie bën limoni në punët e shtëpisë apo në lëkurën tuaj.

Albeu i sjell për ju në galerinë më lart. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2017, ora 17:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori