Arrestohen dy persona për terrorizëm në Gjenevë (FOTO LAJM)

Gjeneva është shndërruar në një qytet të rrezikuar nga aktet terroriste.

Dy persona me origjinë siriane u ndaluan nga autoritetet pasi dyshohen se kanë transportuar eksplozivë dhe gazra toksikë.

Autoritetet zvicerane kanë dyshime se personat kanë lidhje me organizata terroriste si ISIS apo Al-Queda.

Pas evidentimit të dy personave në fjalë, në Gjenevë u ngrit alarm për akte të mundshme terrorizmi. /Albeu.com/
Shtuar më 12/12/2015, ora 18:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori