Arkitektura e Dubait e parë nga lartë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Këto janë disa prej fotografive që tregojnë diversitetin e qytetitDubait.

Dubai konsiderohet si qytet i luksit, ekstravagancës dhe parave.

Ka shumë arsye për të vizituar Dubain dhe ato më kryesoret janë: "Burj Khalifa" Ndërtesa më e lartë në botë ndodhet në Dubai, me lartësi 828 m nga ku mund të shihet një pamje 360 gradë e të gjithë qytetit.

"Aventura në Shkretëtirë" që përfshijnë shëtitje, me deve për ata që duan pak qetësi.

"Arkitektura" e ndërtesave super të mëdha dhe të larta që i jep Dubait një status të veçantë identiteti, por jo vetëm. /albeu.com/
Shtuar më 15/02/2018, ora 15:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori