Ankand për fustanin e Marilyn Monroe, shitet për miliona dollar (FOTO LAJM)

Marilyn Monroe ka qenë dhe mbetet një ikonë e hollivudit dhe modës.

Fustani i saj të cilin e ka veshur për ditëlindjen e ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara, John F. Kennedy, është shitur në ankand për 4.8 milionë dollarë.

Mësohet se atë e ka blerë zinxhiri i muzeve Ripley's Believe It or Not.

Monroe ka kënduar në festën e ditëlindjes së presidentit, më 1962, këngën “Happy Birthday Mr President”./albeu.com/Shtuar më 18/11/2016, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori