Amerika bombardon sërish ISIS-in (FOTO LAJM)

Avionët amerikanë kanë nisur bombardime në jugperëndim të Bagdatit, si pjesë e sulmeve ajrore të SHBA-së kundër grupit terrorist ISIS.

Pentagoni ka sqaruar se sulmi po bëhet vetëm për të shkatërruar ISIS-in dhe "përtej interesave amerikane në Irak".

Një tjetër sulm ajror është ndërmarrë në malin Sinjar të Irakut verior.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama ka theksuar se Amerika do të bëjë ç'është e mundur ta shkatërrojë grupin terrorist ISIS. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2014, ora 09:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori