Albulena Haxhiu e kishte fshehur gazin lotsjellës në trupin e saj (FOTO LAJM)

Pamjet e siguruara nga Express nga QKUK i japin fund dilemës së futjes së gazit lotsjellës brenda sallës së Kuvendit të Kosovës.

Deputetet e opozitës mesa duket e fshehin brenda trupit të tyre.

Gazeta Express ka siguruar pamje te rentgenit nga spitali i Prishtinës. Aty shihet një bombolë gazi lotsjellës, sic shihet edhe emri i deputetes mbi fotografi.

"Ka qenë një ditë mjaft e rëndë", tregon një mjek nga QKUK, i pranishëm në momentin e shtrimit të deputetit në spital.

"Pacientja e traumatizuar dhe e frikësuar. Ndërsa brenda sallës po shtyheshin policët dhe familjarët. Mjekët u kanë thënë familjarëve që nëse nuk besonin atëherë mund edhe të largoheshin bashkë me pacientin", tregon mjeku.

"E vërteta është se brenda trupitdeputetes është gjetur një objekt", shton ai. /albeu.com/

Shtuar më 23/02/2016, ora 12:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori