Alarmi, mbi 3 mijë europianë luftojnë me ISIS (FOTO LAJM)

Më shumë se 3 mijë europianë i janë bashkuar luftës që po kryen ISIS në Siri dhe në Irak.

Shefi i anti terrorizimit të BE’së, Gilles de Kerchove bëri me dije këtë shifër të lartë dhe theksoi se sulmet që po ndërmerr Amerika dhe partnerët e saj mund të rrisin sulmet hakmarrëse në Evropë.

Forcat ajrore amerikane e kanë bombarduar nga ajri 200 herë ISIS-in.

Grupi terrorist ka marrë së fundmi shumë zona në kontroll në Irak dhe në Siri. /albeu.com/

Shtuar më 26/09/2014, ora 12:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori