Aksident tragjik, 11 të vdekur dhe dhjetra të plagosur (FOTO LAJM)

Së paku 11 veta kanë vdekur pas një përplasjeje të një autobusi mëngjesin e sotëm në pjesën jugore të Ekuadorit.

37 të tjerë kanë pësuar lëndime trupore nga përplasja, thuhet në njoftimin e Agjencisë së Transportit Kombëtar të Ekuadorit.

Autobusi ishte duke udhëtuar nga Cuenca në drejtim të qytetit të Loja. Nga Agjencia e transportit kanë thënë se fajin që ka ndodhur ky aksident e ka vozitësi i autobusit që ka drejtuar automjetin mbi shpejtësinë e lejuar.


Shtuar më 02/09/2018, ora 10:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori