Ademi në Split: 200 milionë euro për shkencëtarët dhe hulumtuesit (FOTO LAJM)

Ministri i Arsimit dhe Shkencës Abdilaqim Ademi ka postuar dy foto nga nënshkrimi i marrëveshjes për themelimin e qendrës për hulumtim dhe inovacione në Ballkanin Perëndimor.

"Ne Split - Kroaci, me ministrat nga Kroacia, Kosova, Shqiperia, Bosnja dhe Hercegovina, Serbia dhe Mali i Zi nënshkruam Marrëveshjen për themelimin e Qendrës për Hulumtim dhe Inovacione në Ballkanin Perëndimor - WISE. Ne dispozicion te shkencetareve dhe hulumtuesve jane 200 ml euro!", shkruan Ademi në profilin e tij në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2015, ora 11:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori