Acapulco kthehet në zonë lufte (FOTO LAJM)

Acapulco në Meksikë që njihej dhe si një prej zonave turistike më të bukura në botë, kohët e fundit është kthyer në zonë lufte.

Shkak e situatës së krijuar është dhuna ekstreme në vend.

Vetëm në vitin 2015">2015 në këtë qytet janë regjistruar 1170 vrasje, madje një biznesmen tha se askush nuk del më jashtë natën. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2016, ora 17:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori