A është ky krokodili më i madh në botë? (FOTO-LAJM)

Një krokodil gjigant afro pesë metra i gjatë, me peshë prej 500 kilogramësh u kap dhe u vra nga pesë anëtarë të një familje, në Thomaston, të Alabama, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kafsha u vra pas dhjetë orësh betejë, pasi kishte sulmuar anëtarët e familjes. Biologët e Wildlife and Freshwater Fisheries arritën që ta matnin, por për shkak të peshës së tij të madhe, u pa e nevojshme përdorimi i vinçit. Kafsha cilësohet si krokodili më i madh i kapur ndonjëherë në Alabama.


Shtuar më 18/08/2014, ora 13:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori