7 makinat e blinduara që preferohen nga VIP-at: Sa kushtojnë dhe kush i prodhon (FOTO LAJM)

1. Cadillac Escalade ESV

Interieri i makinës Cadillac Escalade ESV është jashtëzakonisht luksoz. Kjo makinë kushton 300,000 dollarë ndërsa është në gjendje të ndalë çdo lloj të sulmit me armë zjarri.
Rreziku që u kanoset njerzëve publike ose siç quhen ndryshe VIP-at, siç janë politikanët, pjesëtarët e familjeve mbretërore, sportistët, apo dhe yjet e shoë-biz, ka ndikuar që ata gjithnjë të jenë të shoqëruar nga truprojat.

Megjithatë, krahas armëve moderne dhe taktikave mbrojtëse që zotërojnë truprojat e tyre, mbrojtja e VIP-ave nënkupton se ata duhet të udhëtojnë me makina të sigurta respektivisht, makinablinduara.

Por, cilat janë ato makinapreferohen nga personat e famshëm?

Sa kushtojnë, dhe kush i prodhon ato?

Në galesinë e mësipërme ne të Albeu.com kemi zgjedhur shtatë makinat më të famshme të blinduarapreferohen nga VIP-at.
Shtuar më 23/04/2019, ora 14:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori