5-Vjetori i Pavarësisë, në Kosovë nis festa (FOTO LAJM)

Manifestimet për shënimin e ditëlindjes së pestë të shtetit të Kosovës, kanë nisur që nga 15 shkurti. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi ka theksuar se gjatë ditës së dielë, më 17 Shkurt, do të vazhdojnë aktivitetet e tjera, në funksion të shënimit të ditës së pavarësisë së Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2013, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori