4 mënyra natyrale për të larguar përfundimisht erën e keqe nga këpucët

4. Lëkura e limonit, porotkallit ose qitros
Mjafton t'i fusni lëkurën e qëruar brenda këpucëve dhe t'i lini të veprojnë gjithë natën
Disa këpucë mbajnë erë të pakëndshme më shumë se të tjerat, duke qenë se mbartin djersë dhe bakteret që rriten aty prodhojnë aromë dalluese të pakëndshme si këpucët e vjetra.

Ky është një problem me të cilën përballemi të gjithë, sidomos kur këpucët e preferuara fillojnë të vjetërsohen.

Por për fat të mirë nëna natyrë është e pajisur me një numër të deodorantëve natyrorë që mund të ndihmojnë në neutralizimin e erës së keqe të këpucëve.

Më lart ju tregojmë se si të përdorni këto "deodorantë" duke larguar përfundimisht aromat e pakëndshme nga këpucët tuaja./Albeu.com/
Shtuar më 17/04/2017, ora 11:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori