Sfidohen shqiptarët që vranë ariun, 37-vjeçari vret me duart e tij pitonin gjigant (FOTO LAJM)

Një indonezian ka fituar një luftë të tmerrshme me vdekjen kundër një pitoni 23 metra të gjatë, i cili e la atë me lëndime të rënda.

Brave Robert Nababan po kthehej nga puna dhe po shkonte në shtëpi kur pa dy këmbësorë të cilët nuk po kalonin dot rrugën sepse një gjarpër gjigant i pengonte, përcjell albeu.com.

37-vjeçari vendosi të ndërhynte duke larguar gjarprin por hyri në një betejë të përgjakshme të cilit i la plagë të rënda në trup.

Pas një lufte rraskapitëse, ai vrau reptilin, por u dërgua në spital me shpejtësi për shkak të plagëve që duhej të trajtoheshin. /albeu.com/

Shtuar më 04/10/2017, ora 08:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori