15 skulpturat më të magjishme në botë (FOTO LAJM)

Skulptura moderne është më shumë sesa arti i mishërimit të objekteve në gur, metal, ose materiale të tjera.

Është një gjuhë metaforike që i ndihmon artistëtflasin me audiencën për gjithçka, nga ndjenjat dhe marrëdhëniet, deri te filozofia dhe ndryshimi i klimës.

Shtuar më 11/08/2019, ora 08:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori