12 foto nga tërmeti në Meksikë që do ju rikthejnë besimin te njerëzimi (FOTO LAJM)

Ekipet e shpëtimit së bashku me prindërit e fëmijëve të humbur dëshpërimisht vazhdojnë kërkimet nëpër rrënojat e ndërtesave.

Por, ajo që ka rënë më shumë në sy ka qenë mobilizimi i banorëve në Meksiko. Të gjithë ata që kanë dalë pa lëndime nga tërmeti kanë dalë për të ndihmuar ata në nevojë.

Dorë më dorë ata kanë ndihmuar në transportimin inerteve, si dhe në operacionet e shpëtimit.

Tërmeti i magnitudës 7.1 vrau të paktën 248 njerëz, pothuajse gjysma e tyre në kryeqytet, përcjell albeu.com.

Ky tërmeti i fuqishëm vjen 32 vite pas një tërmeti shkatërrues në vitin 1985, i cili vrau 100 njerëz në jug të vendit. /albeu.com/

Shtuar më 20/09/2017, ora 19:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori