11-vjeçari bie bashkë me prindërit në kraterin vullkanik në Itali (FOTO LAJM)

Një çift bashkë me djalin e tyre 11-vjeçar kanë rënë për vdekje një një krater vullkanikItali teksa djali tjetër i tyre, 7-vjeçar qëndronte afër.

Tragjedia raportohet të ketë ndodhur në momentin kur 11-vjeçari">11-vjeçari kishte kaluar në një zonë të ndaluar në Solfatara afër Napolit.

Nëna e tij, 42-vjeçare dhe i ati, 45-vjeçar u përpoqën ta nxirrnin nga zona e rrezikut por, në atë moment baza e kraterit u shemb, shkruan Mail Online, përcjell albeu.com

Familja ra kështu tragjikisht nga një lartësi prej gai dy metrash dhe gazi toksik që gjendej aty poshtë shkaktoi edhe vdekjen e të treve. /albeu.com/


Shtuar më 12/09/2017, ora 17:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori