10 vendet më të mira për t’u vizituar në Itali (FOTO LAJM)

Kapri
Kapri është një ishull italian në Gjirin e Napolit. Ka qenë një destinacion kryesor rezortesh turistike që në kohërat e perandorisë romake dhe tani është shumë popullor mes të pasurve të botës. Gjatë muajve të verës, ishulli pret shumë vizitorë, të cilët në pjesën më të madhe të rasteve qëndrojnë në qytetet kryesore.
Italia është një nga vendet më të vizituara në botë. Çdo turist që vjen në Itali mahnitet me plazhet, gërmadhat, malet dhe këtë kulturë mbi 3,000-vjeçare. Ja disa nga 10 vendet më të preferuara italiane nga turistët.
Shtuar më 26/05/2019, ora 14:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori