10 plazhet më të bukura të Greqisë (FOTO LAJM)

Alonisos – Deti Egje – Së bashku me Skiatos dhe Skopelos, formojnë arkipelagun e Sporades Veriore. Është vendi ideal për ata që kërkojnë paqe me veten dhe duan të jenë të vetmuar. Ishulli është i prekur pak nga turizmi dhe ka shumë zona të paprekura dhe të pashfrytëzuara. Adhurohet shumë nga të pasionuarit për zhytjen për shkak të bukurive nënujore dhe ndodhet në një prej parqeve më të mëdhenj në të gjithë Greqinë.
Korfuzi, Mikonos, Santorini, Zakintho, Symi dhe Skopelos, destinacione të përsosura për ata që njohin Greqinë dhe kërkojnë pushime ndryshe.

Mes Detit Jon dhe atij Egje, “Elada” e lashtë ka një unazë të vërtetë ishujsh, të gjithë ndryshe nga njëri-tjetri dhe secili i shkëlqyer në mënyrën e tij. Ja 10 ishujt më të bukur që kemi përzgjedhur.
Shtuar më 19/06/2019, ora 17:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori