10 makinat më të shtrenjta të shitura në ankand (FOTO LAJM)

Ferrari Testa Rossa Prototype, 1957
Makinat e rralla janë gjithmonë ato që tërheqin më shumë vëmendje. Sado e rrallë dhe e vjetër të jetë një makinë ajo nuk del nga tregu, ka shumë të apasionuar dhe që paguajnë shumë për të pasur një model të rrallë makine.

Makina më e shtrenjtë mendohet të jetë shitur me vlerë prej 52. 000.000 dollarë. Megjithëse të vetmet shitje me ccmimin më të shtrenjtë të konfirmuara janë ato të ankandit.

foto është dhënë lista e 10 makinave të shtrenjta të shitura në ankand. /albeu.com/
Shtuar më 04/01/2015, ora 13:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori