10 gabimet në makijazh që bëjnë të dukemi më të vjetra (FOTO LAJM)

Makijazhi mund të forcojnë vetëbesimin tonë duke theksuar tiparet tona më të mira të fytyrës dhe duke e bërë lëkurën tonë të duket e mirë-ushqyer.

Por, a keni vënë re se ndonjëherë ai në fakt mund të bëjë që ju dukeni më të vjetër? Asnjë nga ne nuk është i sigurt nga zgjedhja e strategjive të gabuar kozmetike në disa raste!

Për t’ju ndihmuar t’i shmangni ato, ju japim dhjetë këshilla me gabimet më të zakonshme që mund të shtojnë vite në pamjen tuaj!

1.Aplikimi më shumë seç duhet i korrektorit (make-up-it)

2.Mbipërdorimi i rimelit në qerpikët e poshtëm

3.Zgjedhja e tonit të gabuar të buzëkuqit

4.Aplikimi i pluhurit të errët në mënyrën e gabuar

5.Mbipërdorimi i lapsit në pjesën e poshtme të syrit

6.Vendosja e ruzhit në pjesën e sipërme të mollëzave

7.Lyerja e vetullave më shumë seç duhet

8.Neglizhimi i përdorimit të korrektorit

9.Harrimi i zbutjes së lapsit në buzë

10.Pudrimi i fytyrës shumë trashë /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2020, ora 16:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori