10 frutat që ju bëjnë të humbni peshë më shpejt (FOTO LAJM)

Molla
Mollët e ëmbla dhe të shijshme janë të ngarkuara me fibra, që ju mbajnë të ngopur dhe rregullojnë sheqerin tuaj në gjak. Gjithashtu molla ndihmon në ndërtimin dhe riparimin e muskujve.
Ditët e sotme e dëgjojmë shpesh se frutat duhen shmangur nga dieta pasi kanë shumë karbohidrate dhe na shtojnë kilogramë të padëshiruar.

Mirëpo kjo nuk vlen për të gjitha frutat sepse disa prej mund të ndihmojnë në humbjen e peshës falë fibrave, një lëndë ushqyese që ju mban të plotë dhe të kënaqur me pak kalori.

Më sipër ju do të gjeni 10 fruta që janë plot fibra dhe ju ndihmojnë të humbni peshë.

Shtuar më 04/10/2018, ora 13:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori