Vuan nga një sëmundje e rrallë, 8 vjeçari me duart gjigande tremb njerëzit (FOTO LAJM)

Për shkak të një sëmundje të rrallë, një djalë 8 vjeçar nga India duhet të përballet me vuajtjet çdo ditë, pasi duart e tij janë shumë të mëdha.

Prindërit nuk kanë mundësi ekonomike që djalit ti mundësojnë një operacion, e ndësa mjekët shprehen se pa rezultatin e analizave, nuk mund të japin një diagnozë të sigurtë.

Për shkak të këtij deformimi, djalit i duhet të përballet me ofendimet e shokëve, ndërsa shpesh e kanë goditur.

Duart e 8-vjeçarit Kaleem peshojnë secila 8 kilogramë. “Shokët e mi në shkollë e dinë se unë nuk mund të kujdesem për veten time dhe tallen me duart e mia të deformuara, madje më kanë rrahur disa herë”, ka thënë ai.

Mjekët janë shprehur se djali vuan nga ‘Limfangioma’, një sumundje e cila shkakton deformime në disa pjesë të trupit. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 11:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori