Shpërfytyrohet për shkak të një sëmundje të rrallë, ky është "djali gjarpër" (Pamje të rënda)

Ai vuan nga një sëmundje e rralë dhe lëkura e tij bie shpesh, trupi i është transformuar gjatë viteve, por kjo se pengon që të bëjë një jetë normale si të tjerët. Është cilësuar si "djali gjarpër" për shkak të lëkurës së tij, e ndërsa i duhet shpesh të lyhet me kremëra apo të lahet në ujë çdo një orë. Lëkura e tij i bie shpesh, ndërsa mjekët nuk mundin dot të kryejnë ndërhyrje tek djali i ri.

"Djalit gjarpër" i bie lëkura dhe duhet të zhytet në ujë çdo një orë, në mënyrë që të qëndrojë gjallë. Ari Wibowo arrin të zhveshë lëkurën e tij çdo 41 ditë. I riu indonezian vuan nga Erythroderma, një sëmundje inflamatore e njohur e lëkurës, si edhe nga “sindromi i kuq mashkull”, që shkakton transformimin e lëkurës në formë luspash dhe më pas rënien e tyre. Ari Wibowo i ka rënë lëkura çdo 41 ditë, që ditën kur ka lindur, 16 vite më parë. Ai duhet të fusë trupin e tij në ujë çdo një orë, duke hedhur dhe locion në trup çdo tre orë, kjo për të parandaluar tharjen totale të lëkurës. /albeu.com/


Shtuar më 24/09/2014, ora 16:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori