Samir Mane, në listën e pasanikëve të Europës (FOTO-LAJM)

Turqia - Murat Ulker, ‘Ulker’
Pëlqej
E dini cilët janë njerëzit më të pasur të Evropës? "Vox.com" përmes një harte tregon vendet ku ndodhen pasanikët, të cilët në ndryshim nga baronët e teknologjisë dhe manjatët të naftës të cilët ndodhen në SHBA, në Evropë drejtojnë më shumë biznese të pakicës.

Në Turqi më i pasuri është Murat Ulker, i fimës së famshme të biskotave e çokollatave "Ulker", ndërsa në Itali kryeson Michele Ferrero me të famshmen "Nutella". Më i pasuri në Shqipëri renditet Samir Mane, pasuria e të cilit shkon deri në 1.3 bilionë. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2014, ora 15:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori