Përkujtohet Lufta e Parë Botërore, filmohet reliti i anijes “Regina Margherita” (FOTO-LAJM)

Gati 100 vjet, nga mbytja e “Regina Margherita”, Agjencia Kombëtare e Bregdetit në bashkëpunim me një ekip të specializuar të Flotës Detare kanë realizuar në Gjirin e Vlorës zhytje dhe filmime në Korracatën italiane “Regina Margherita”, duke filmuar relitin historik të kësaj anije.

Agjencia Kombëtare e Bregdetit ka falenderuar personelin e anijes dhe zhytësve të talentuar që u zhytën deri në 70 m thellësi. /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2014, ora 09:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori