Jahjaga takon Pitt dhe Jolie, në Samitin Global në Londër (FOTO LAJM)

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka takuar yjet e hollivudit, Angelina Jolie dhe Brad Pitt, në Samitin Global “Kundër Dhunës Seksuale”, mbajtur në Londër.

Në këtë samit merrnin pjesë delegacione nga 130 vende të botës. Samiti Global për "Parandalimin e Dhunës Seksuale në Konflikte" është organizuar nga Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, William Hague dhe Përfaqësuesja Speciale e Komisionerit të Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, Angelina Jolie. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2014, ora 18:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori