Ulje drastike temperaturash, kur do bjerë dëbora e parë
Pëlqej
Kjo fundjavë mesa duket është e fundit për muajin tetor me temperatura të larta, pasi në javën e ardhshme pritet një rënie drastike e temperaturave.

Duke filluar nga e hëna, temperaturat do të ulen me rreth 7 gradë, madje në ditë të veçanta nuk do të mungojnë edhe reshjet e dëborës

Sipas sinoptikanëve, temperaturat e ulëta që do të përfshijnë pritet të sjellin borën e parë në vendin tonë kryesiht në zonat malore.

“Java tjetër sidomos e hëna gjatë natës dhe e marta do të rrezikohet nga reshje dëbore në majat e maleve”. /albeu.com/
Shtuar më 20/10/2018, ora 16:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori