Thaçi: Do të kemi dy kombëtare
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se futbollistët duhet të vendosin vet nëse duhet të luajnë për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se futbollistët kosovar të Zvicrës dhe Shqipërisë duhet të vendosin vet nëse do të vijnë për të luajtur për Kombëtaren e Kosovës.

Ai po ashtu tha se është shumë mirë që kemi dy kombëtare.

“Secili duhet të vendosë personalisht. Kosova është në nisje të një angazhimi të madh. Kam besim tek suksese në të ardhmen. Kombëtarja do të fuqizohet dhe është mirë që do të kemi edhe kombëtaren e Kosovën, edhe atë të Shqipërisë”, tha Thaçi për Top Channel.
Shtuar më 12/06/2016, ora 12:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori