Viti 2013, vit shumë i vështirë për industritë vendore
Viti 2013 pritet të jetë një vit shumë i vështirë për industritë vendore për shkak të mungesës së kredive. Sipas kreu të Konfindustrisë Gjergj Buxhuku disa prej sektorëve më të prekur prej mungesës së kredive janë industria prodhuese dhe sektori i ndërtimit.Konfindustria ka përshëndetur edhe uljen e normës së interesit me 0.5 % nga Banka e Shqipërisë. /albeu.com/
Shtuar më 01/02/2013, ora 15:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori