Thellohet kriza në eurozonë
Pëlqej
Kriza e borxheve në eurozonë sa vjen dhe po thellohet. Euro shënoi rënie karshi dollarit, në Itali u rrit shkallës së kamatës, ndërsa ka shenja se investitorët mund të tërhiqen nga ekonomitë e kërcënuara të Portugalisë dhe Spanjës.

Euro ka rënë nën 1.30 dollarë sot, që shënon herën e parë që nga shtatori, për shkak të frikës se paketa e ndihmës për Irlandën nuk do t’ia dalë që të mbrojë edhe anëtaret tjera të kërcënuara të eurozonës nga tensionet e vazhdueshme në tregjet e aksioneve.
Shtuar më 30/11/2010, ora 20:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori