Shtetet me rezervat më të mëdha të energjisë (FOTO LAJM)

Kompania angleze BP ka publikuar Raportin Botëror të Energjisë për vitin 2013. Ja shtetet me rezervat më të mëdha energjitike ...
Kompania angleze BP ka publikuar Raportin Botëror të Energjisë për vitin 2013.

Sipas këtij raporti, të cilin në shqip e publikon Portali Albeu, janë listuar 18 vendet më të pasura me burime energjie, si nafta, gazi natyror dhe qymyri.

Rusia renditet në këtë listë si shteti me rezervat më të mëdha që arrijnë në vlerën e 40,7 trilion dollarëve.

Në fotogalerinë e mësipërme kemi renditur 18 shtetet me rezervat më të mëdha dhe sasitë e rezervave të energjisë /albeu.com/
Shtuar më 14/02/2014, ora 11:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori