Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Rritje rrogash me 4 % në të gjithë Maqedoninë
Duke nisur nga dita e sotme, pagat e punonjësve shtetërorë në Maqedoni do të rriten me 4 %.

Një rritje e tillë pagash është miratuar nga qeveria në programin qeverisës 2014 - 2018-të.

Nga viti i ardhshëm, do të ketë edhe rritje të pensioneve dhe pagesave të ndihmës ekonomike, shkruan INA.

Sipas përllogaritjeve të bëra, rrogat më të ulëta do të rriten me 600 denar (diku te 10 euro), ndërsa pagat më të larta do të rriten me 1.600 denarë (diku tek 27 euro). /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 09:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori