Rama: Ja 12 projektet që financohen nga rritja e të ardhurave
Kryeministri Edi Rama bëri sot publik projektet që do të financohen nga rritja e të ardhurave. Ndër 12 projektet janë, ndërtimi i rrugës Kukës-Morinë, 2 Lote që përfshijnë vepra arti të mëdha e 2 viadukte.

Ndërtimi i rrugës Milot –Fushë Krujë, Loti 4. Plotësimi I segmentit Dragobi-Valbonë. Sistemim-asfaltimi i rrugës Kukës-Krumë, 2 Lote.
Gjithashtu, ndër projektet janë edhe By-pass-i Plepa-Kavajë-Rrogozhinë, Lotet 4-11. Unaza e Re, 2 segmente: komuan e Parisit – Rruga e re Tiranë – Elbasan; si dhe Komuna e Parisit – Rruga Kavajës. Rruga Lushnje-Berat, 3 Lote. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2014, ora 17:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori